50%

USP4476ST

12/24 часа, дата, хронограф

8.400 ден 16.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4476ST

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm