50%

USP4526RG

12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

8.500 ден 16.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4526RG

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

биколор

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm