40%

USP4542RG

време, дата, хронограф,

11.300 ден 18.790 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, хронограф,

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4542RG

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, дата, хронограф,

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm