USP4555BL

време, ден, дата

7.500 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4555BL

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

време, ден, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

златно

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm