40%

USP4604WH

двојно време, дата, хронограф,

10.100 ден 16.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

двојно време, дата, хронограф,

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4604WH

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

двојно време, дата, хронограф,

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm