40%

USP4609BL

двојно време, дата, хронограф,

10.800 ден 17.890 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

двојно време, дата, хронограф,

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4609BL

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

двојно време, дата, хронограф,

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm