40%

USP4704RG

време, дата, ден, хронограф

7.500 ден 12.490 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, ден, хронограф

Бренд

U.S. POLO

Модел

USP4704RG

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

време, дата, ден, хронограф

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm